Results

  • Copa Bridgestone Sudamericana
    First Half Full Time
    00:45
    Fuerza Amarilla SC -vs- Independiente Santa Fe
    1 : 1
  • Brazil Serie B
    First Half Full Time
    00:30
    Figueirense -vs- Londrina EC
    1 : 0
  • Trinidad and Tobago Pro League
    First Half Full Time
    00:00
    Morvant Caledonia -vs- San Juan Jabloteh
    0 : 0 0 : 1
  • Lamar Hunt US Open Cup
    First Half Full Time
    00:00
    FC Dallas -vs- Colorado Rapids
    1 : 0 3 : 1
  • USA Premier Development League
    First Half Full Time
    23:31
    FA Euro -vs- Reading United
    1 : 2 1 : 4
    22:30
    Saint Louis FC U23 -vs- Chicago FC United
    1 : 0
  • Canadian Championship
    First Half Full Time
    23:30
    Toronto FC -vs- Montreal Impact
    0 : 1 2 : 1
  • Argentina Nacional B Division
    First Half Full Time
    23:30
    Atletico Parana -vs- CA All Boys
    0 : 0
    00:05
    Argentinos Juniors -vs- Juventud Unida Gualeguaychu
    2 : 0 4 : 0
  • Argentina Primera Division
    First Half Full Time
    23:15
    CA Independiente -vs- Lanus
    1 : 0 1 : 1
    23:15
    Talleres Cordoba -vs- San Lorenzo
    0 : 0 1 : 1
    21:00
    Newells Old Boys -vs- Godoy Cruz Antonio Tomba
    0 : 0 0 : 2
    21:00
    Estudiantes La Plata -vs- Quilmes
    0 : 0 1 : 0
  • USA Womens W-League
    First Half Full Time
    22:32
    Seacoast United Mariners -vs- Seacoast United Phantoms
    0 : 1 1 : 2
  • Brazil Serie B
    First Half Full Time
    22:15
    Juventude -vs- Goias
    2 : 0 3 : 0
  • Trinidad and Tobago Pro League
    First Half Full Time
    22:00
    Defence Force FC -vs- North East Stars FC
    1 : 1
  • Iceland Fourth Division
    First Half Full Time
    20:00
    Kria -vs- Kordrengir
    0 : 1 4 : 1
  • Iceland League U19
    First Half Full Time
    20:00
    HK/Ymir U19 -vs- Leiknir /KB Reykjavik U19
    0 : 1 1 : 2
    18:00
    Fjolnir Vaengir U19 -vs- Afturelding Hviti U19
    0 : 0 1 : 1
    17:59
    FH Hafnarfjordur U19 -vs- Fylkir Ellidi U19
    0 : 2 0 : 2
  • Iceland Women Premier League
    First Half Full Time
    19:15
    Stjarnan -vs- Haukar
    3 : 0 5 : 0
    19:15
    FH Hafnarfjordur -vs- Breidablik
    0 : 1 0 : 5
    18:00
    Valur Reykjavik -vs- Thor Akureyri
    0 : 1 1 : 1
    18:00
    KR Reykjavik -vs- IBV Vestmannaeyjar
    0 : 1 0 : 2
  • Iceland Women First Division
    First Half Full Time
    19:15
    Keflavik -vs- Throttur Reykjavik
    0 : 1 0 : 1
  • UEFA U21 Championship
    First Half Full Time
    19:00
    Spain U21 -vs- Italy U21
    0 : 0 3 : 1
    17:37
    Germany U21 (ET) -vs- England U21 (ET)
    0 : 0
    17:37
    Germany U21 (PEN) -vs- England U21 (PEN)
    1 : 0
    16:00
    England U21 -vs- Germany U21
    1 : 1 2 : 2
  • UEFA U21 Championship - Corners
    First Half Full Time
    19:00
    Spain U21 No.of Corners -vs- Italy U21 No.of Corners
    6 : 5
    17:58
    Germany U21 No.of Corners (ET) -vs- England U21 No.of Corners (ET)
    4 : 0
    16:07
    Germany U21 3rd Corner -vs- England U21 3rd Corner
    1 : 0
    16:00
    Germany U21 No.of Corners -vs- England U21 No.of Corners
    2 : 3 9 : 4
  • UEFA U21 Championship - Which Team Will Advance
    First Half Full Time
    19:00
    Spain U21 -vs- Italy U21
    1 : 0
    16:00
    Germany U21 -vs- England U21
    1 : 0
  • Norway Toppserien Women
    First Half Full Time
    18:00
    Stabaek -vs- Lillestrom
    0 : 1
    18:00
    Stabaek -vs- LSK Kvinner
    0 : 1 0 : 1
  • Argentina Reserves League
    First Half Full Time
    18:00
    Velez Sarsfield (R) -vs- CA Temperley (R)
    1 : 0 4 : 0
    13:00
    Defensa y Justicia (R) -vs- Gimnasia La Plata (R)
    0 : 0 0 : 0
  • UEFA Champions League
    First Half Full Time
    18:00
    The New Saints -vs- Europa FC
    1 : 1 1 : 2
    18:00
    Hibernians Paola FC -vs- Infonet Tallinn
    0 : 0 2 : 0
    18:00
    Vikingur Gota -vs- Trepca 89
    1 : 1 2 : 1
    16:00
    Alashkert FC -vs- FC Santa Coloma
    1 : 0 1 : 0
  • Club Friendly
    First Half Full Time
    18:00
    Zalgiris Vilnius -vs- IFK Goteborg
    1 : 1 3 : 1
    17:54
    SV Heimstetten -vs- TSV Moosach
    4 : 0 5 : 2
    17:30
    Rapperswil -vs- FC Wettswil Bonstetten
    0 : 2 0 : 2
    17:06
    SC Kaefertal U21 -vs- SSV Vogelstang
    1 : 1 2 : 2
    17:03
    SV Grodig -vs- SK Strobl
    4 : 1 4 : 2
    17:01
    Sporting West Harelbeke -vs- Zulte Waregem
    0 : 2 0 : 3
    17:00
    Malmo FF -vs- NK Lokomotiva
    1 : 0 1 : 1
    16:30
    VfB Eichstatt -vs- Nurnberg
    1 : 0 1 : 2
    16:30
    SC Mannsdorf -vs- SC Wiener Neustadt
    0 : 2 1 : 3
    16:30
    Vozdovac Belgrade -vs- FC Gazovik Orenburg
    1 : 0 3 : 0
    16:01
    Zrinjski Mostar -vs- Gosk Gabela
    2 : 1 4 : 1
    16:00
    Wolfsberger AC -vs- Arsenal Tula
    0 : 1 2 : 1
    16:00
    Sandecja Nowy Sacz -vs- APOEL Nicosia
    0 : 1 3 : 3
    16:00
    Apollon Limassol -vs- Ujpest
    0 : 1 4 : 1
    15:59
    FK Kukesi -vs- FC Botosani
    2 : 1 3 : 1
    15:30
    Partizan Belgrade -vs- Kapfenberger
    0 : 0 2 : 0
    15:30
    Cherno More Varna -vs- Septemvri Sofia
    0 : 0 2 : 0
    15:30
    HNK Rijeka -vs- Astra Giurgiu
    3 : 0 3 : 1
    15:00
    Korona Kielce -vs- Puszcza Niepolomice
    0 : 0 0 : 0
    15:00
    BK Hacken -vs- AaB Aalborg
    1 : 2 1 : 2
    15:00
    Zaglebie Lubin -vs- Pogon Szczecin
    0 : 1 1 : 2
    15:00
    FK Napredak Krusevac -vs- Concordia Chiajna
    1 : 0 4 : 1
    14:59
    Pirin Blagoevgrad -vs- FC Vitosha
    3 : 0 3 : 1
    14:00
    ZP Sport Podbrezova -vs- MFK Tatran Liptovsky Mikulas
    0 : 0 1 : 0
    14:00
    FC Shinnik Yaroslavl -vs- FC Luch Energiya Vladivostok
    0 : 1 1 : 1
    14:00
    Alemannia Aachen -vs- Fortuna Koln
    0 : 0 0 : 1
    14:00
    FC Hirnyk Sport Komsomolsk -vs- Inhulets Petrove
    0 : 0 0 : 1
    14:00
    FC Obolon Brovar Kyiv -vs- Nyva Vinnycja
    1 : 1 2 : 1
    14:00
    Veres Rivne -vs- MFC Nikolaev
    2 : 0 4 : 1
    13:00
    Orebro SK -vs- Djurgardens
    0 : 1 1 : 2
    11:00
    Vejle BK -vs- Randers FC
    0 : 0 1 : 3
    07:00
    FC Zenit Izhevsk -vs- FK Tyumen
    0 : 1 3 : 1
  • Latvia Liga 2
    First Half Full Time
    17:49
    FK Amoko -vs- Riga United FC
    0 : 2 1 : 4
    16:35
    Albatroz SC -vs- SK Upesciems
    0 : 3 0 : 5
    16:29
    FC Excondo -vs- New Project
    0 : 0 2 : 0
  • COSAFA Cup
    First Half Full Time
    17:30
    Angola -vs- Tanzania
    0 : 0 0 : 0
    15:00
    Malawi -vs- Mauritius
    0 : 0 0 : 0
  • Argentina Primera D Metropolitana
    First Half Full Time
    17:30
    Club Leandro N. Alem -vs- Juventud Unida San Miguel
    0 : 0 2 : 0
  • Sweden Second Division
    First Half Full Time
    17:30
    Dalstorps IF -vs- Lindome GIF
    0 : 0 1 : 0
    17:00
    Vinbergs IF -vs- Varbergs GIF
    2 : 1 3 : 1
    17:00
    Eskilsminne IF -vs- Ullareds IK
    0 : 1 3 : 1
    17:00
    Torns IF -vs- Lunds BK
    1 : 0 1 : 0
  • Norway First Division
    First Half Full Time
    17:00
    Start IK -vs- Arendal
    1 : 0 3 : 1
  • Norway Third Division
    First Half Full Time
    17:00
    Vestfossen IF -vs- Stromsgodset B
    1 : 0 2 : 0
    17:00
    Drobak/Frogn -vs- Odd Grenland 3
    0 : 0 4 : 0
  • Sweden Third Division
    First Half Full Time
    17:00
    Klareberg IF -vs- IK Svane
    1 : 1 1 : 3
    17:00
    Vallentuna BK -vs- Riala GolF
    1 : 0 2 : 1
    17:00
    IK Franke -vs- IFK Eskilstuna
    0 : 0 1 : 0
    17:00
    Snostorp Nyhem FF -vs- IK Wormo
    0 : 1 0 : 3
    17:00
    Hyllie IK -vs- Kulladals FF
    0 : 2 0 : 4
  • Egypt Premier League
    First Half Full Time
    17:00
    Petrojet -vs- El Zamalek
    0 : 2 0 : 2
  • Finland Cup
    First Half Full Time
    16:59
    Honka Espoo II -vs- Ilves Kissat
    1 : 1 4 : 3
  • Finland Women Cup
    First Half Full Time
    16:45
    FC Hameenlinna -vs- JyPK
    3 : 1 8 : 1
  • Sweden Elitettan Women
    First Half Full Time
    16:30
    IFK Upsala -vs- Vaxjo DFF
    0 : 2 0 : 4
  • Finland Championship U20
    First Half Full Time
    16:14
    Viikingit U20 -vs- FC Lahti Akatemia U20
    2 : 1 4 : 2
  • Sweden U19 League
    First Half Full Time
    16:00
    Halmstads U19 -vs- Malmo FF U19
    2 : 2 3 : 3
    13:41
    Atvidabergs U19 -vs- AIK Stockholm U19
    1 : 3
    12:00
    Atvidabergs U19 -vs- AIK Solna U19
    0 : 1 1 : 3
  • Sweden U21 League
    First Half Full Time
    16:00
    IK Frej U21 -vs- Dalkurd FF U21
    2 : 5 7 : 8
    14:00
    Kalmar U21 -vs- IFK Goteborg U21
    1 : 0 1 : 0
  • Finland Kakkonen
    First Half Full Time
    16:00
    FC Villiketut -vs- JBK Pietarsaari
    1 : 0 1 : 0
    16:00
    Musan Salama -vs- FC Espoo
    1 : 0 1 : 0
    15:30
    SC KuFu 98 -vs- KajHa
    0 : 0 0 : 0
    15:30
    PK 37 Iisalmi -vs- VIFK Vaasa
    1 : 2 1 : 2
    15:30
    Mikkelin Palloilijat -vs- Sudet
    0 : 1 0 : 1
    15:30
    SalPa Salo -vs- KaPa Helsinki
    0 : 0 0 : 0
    15:30
    JS Hercules -vs- Oulun Tyovaen Palloilijat
    1 : 2 2 : 3
    15:30
    GBK Kokkola -vs- TP-47
    0 : 0 1 : 1
    15:30
    PK Keski Uusimaa -vs- FC Lahti Akatemia
    1 : 0 1 : 0
    15:30
    TPV Tampere -vs- Viikingit
    0 : 0 0 : 2
    15:30
    Nummelan Palloseura -vs- BK-46 Raasepori
    0 : 1 0 : 4
    15:30
    PEPO Lappeenranta -vs- KTP Kotka
    1 : 1 1 : 2
  • UEFA U21 Championship - Home Team/Away Team
    First Half Full Time
    16:00
    Home Team - Tuesday -vs- Away Team - Tuesday
    1 : 1 5 : 3
  • UEFA U21 Championship Qualifiers
    First Half Full Time
    16:00
    England U21 -vs- Germany U21
    2 : 2
  • UEFA U21 Championship - Which Team To Kick Off
    First Half Full Time
    16:00
    Germany U21 -vs- England U21
    1 : 0
  • Fantasy Match
    First Half Full Time
    15:34
    IFK Mariehamn + Lahti -vs- Inter Turku + HIFK Helsinki
    5 : 1 9 : 1
  • Finland Veikkausliiga - Home Team/Away Team
    First Half Full Time
    15:30
    Home Team - Tuesday -vs- Away Team - Tuesday
    5 : 1 9 : 1
  • Finland Ykkonen
    First Half Full Time
    15:30
    Gnistan Helsinki -vs- AC Oulu
    1 : 3 2 : 4
    15:30
    Jaro -vs- OPS Oulu
    1 : 0 2 : 1
  • Finland Kolmonen
    First Half Full Time
    15:30
    PS 44 -vs- Saaksjarven Loiske
    2 : 0 4 : 0
  • Finland Veikkausliiga - Corners
    First Half Full Time
    15:30
    Lahti No.of Corners -vs- HIFK Helsinki No.of Corners
    3 : 6
  • Russia Women Championship
    First Half Full Time
    15:00
    FK VDV Ryazan -vs- CSKA Moscow
    1 : 0 3 : 1
    15:00
    FC Chertanovo Moscow -vs- Donchanka Azov
    0 : 1 4 : 1
    14:30
    Kuban Krasnodar -vs- WFC Rossiyanka
    1 : 1 1 : 1
  • Uzbekistan First Division
    First Half Full Time
    13:59
    Termez Surkhon -vs- FK Zaamin
    1 : 0 3 : 0
    13:34
    Aral Nukus -vs- Lokomotiv Tashkent
    2 : 0 3 : 0
    13:30
    Xorazm FK Urganch -vs- FK Khotira-79 Uychi
    2 : 0 7 : 0
    13:03
    FK Yozyovon -vs- Sementchi Kuvasoy
    1 : 0 2 : 1
    12:59
    Neftchi Fargona -vs- FK Yangiyer
    0 : 0 4 : 0
    12:30
    FK Naryn -vs- Uz Dong Joo
    3 : 2
  • Brazil Campeonato Paranaense U19
    First Half Full Time
    12:59
    Parana Clube PR U19 -vs- Grecal PR U19
    3 : 0 7 : 0
  • Australia Brisbane Premier League
    First Half Full Time
    10:30
    Grange Thistle -vs- Capalaba Bulldogs
    0 : 1 3 : 1
  • Australia Brisbane Canale Cup
    First Half Full Time
    09:37
    St George Willawong FC -vs- Mitchelton FC
    0 : 1 0 : 4
  • Australia Brisbane Elaine Watson Cup Women
    First Half Full Time
    09:37
    Eastern Suburbs -vs- North Pine
    2 : 0 4 : 2
  • Australia Brisbane Premier League Reserve
    First Half Full Time
    09:30
    Peninsula Power (R) -vs- Logan Lightning (R)
    0 : 1 0 : 3
    08:30
    Grange Thistle (R) -vs- Capalaba Bulldogs (R)
    0 : 2 3 : 3
  • Australia Gold Coast FA Cup
    First Half Full Time
    09:12
    Mudgeeraba SC -vs- Palm Beach Sharks
    2 : 1 3 : 3
  • Lithuania Lyga 1
    First Half Full Time
    08:00
    Zalgiris Vilnius 2 -vs- FC Stumbras B
    0 : 0 1 : 0
  • Brazil Serie C
    First Half Full Time
    00:00
    CSA AL -vs- Fortaleza EC
    1 : 0 1 : 0
  • Argentina Primera Division
    First Half Full Time
    23:15
    CA Huracan -vs- Belgrano
    0 : 0 0 : 0
    23:15
    Velez Sarsfield -vs- CA Temperley
    0 : 0 0 : 0
    23:15
    Aldosivi -vs- Olimpo
    0 : 2 0 : 3
    21:00
    Patronato -vs- Atletico Tucuman
    0 : 1 1 : 1
    21:00
    Arsenal de Sarandi -vs- Club Atletico Tigre
    1 : 1 2 : 1
    20:00
    Atletico de Rafaela -vs- Sarmiento
    1 : 2 2 : 3
  • Argentina Primera Division - Corners
    First Half Full Time
    23:15
    Velez Sarsfield No.of Corners -vs- CA Temperley No.of Corners
    5 : 4
    23:15
    Aldosivi No.of Corners -vs- Olimpo No.of Corners
    21 : 2
    23:15
    CA Huracan No.of Corners -vs- Belgrano No.of Corners
    7 : 4
    21:00
    Arsenal de Sarandi No.of Corners -vs- Club Atletico Tigre No.of Corners
    4 : 2
    21:00
    Patronato No.of Corners -vs- Atletico Tucuman No.of Corners
    9 : 1
  • Brazil Serie A
    First Half Full Time
    23:00
    Botafogo RJ -vs- Avai SC
    0 : 2 0 : 2
    19:00
    Gremio -vs- Corinthians
    0 : 0 0 : 1
  • Argentina Nacional B Division
    First Half Full Time
    23:00
    Instituto -vs- CSD Flandria
    0 : 2 0 : 2
    21:05
    Chacarita Juniors -vs- Santamarina Tandil
    2 : 0 3 : 0
  • Brazil Serie A - Corners
    First Half Full Time
    23:00
    Botafogo RJ No.of Corners -vs- Avai SC No.of Corners
    17 : 2
  • Peru Primera Division
    First Half Full Time
    20:30
    Comerciantes Unidos -vs- Union Comercio
    0 : 0 2 : 0
  • Iceland Fourth Division
    First Half Full Time
    20:00
    Lettir Rejkyavik -vs- Ulfarnir
    1 : 1 2 : 1
  • Iceland Premier League
    First Half Full Time
    20:00
    Breidablik -vs- Grindavik
    0 : 0 0 : 0
    19:15
    Vikingur Reykjavik -vs- Vikingur Olafsvik
    0 : 0 2 : 0
  • Ireland Premier League
    First Half Full Time
    18:45
    Dundalk -vs- Galway United
    1 : 0 2 : 0
  • Argentina Nacional C Division
    First Half Full Time
    18:30
    Deportivo Laferrere -vs- Sacachispas
    1 : 0 1 : 0
  • Argentina Primera B Metropolitana
    First Half Full Time
    18:30
    Tristan Suarez -vs- CA Colegiales
    0 : 2 0 : 4
  • Club Friendly
    First Half Full Time
    18:00
    NK Celje -vs- FC Viitorul Constanta
    1 : 2 2 : 3
    17:00
    TSV Havelse -vs- Royale Union Saint-Gilloise
    0 : 0 1 : 0
    16:00
    Olympiakos Piraeus -vs- Ludogorets Razgrad
    1 : 1 1 : 1
    16:00
    Zaglebie Lubin -vs- Hapoel Beer Sheva
    0 : 0 1 : 2
    15:30
    Lokomotiv Moscow -vs- ZNK Ankaran Hrvatini
    4 : 0 10 : 0
    15:30
    Slavia Sofia -vs- Beroe
    0 : 0 0 : 1
    14:30
    FK Chernomorets Novorossiysk -vs- Rotor Volgograd
    0 : 1 1 : 1
    13:00
    Hammarby -vs- Ostersunds FK
    0 : 0 0 : 3
    13:00
    FK Dolgoprudny -vs- Energia Khabarovsk
    1 : 1 1 : 1
    12:00
    FC Baltika Kaliningrad -vs- FC Avangard Kursk
    0 : 0 0 : 1
    10:00
    Sibir Novosibirsk -vs- Tom Tomsk
    3 : 0 4 : 0
    07:00
    FK Tambov -vs- FK Tyumen
    0 : 1 1 : 1
  • Norway Third Division
    First Half Full Time
    17:30
    Raufoss 2 -vs- Stabaek 2
    1 : 3 2 : 5
    17:00
    FK Tonsberg -vs- Bryne B
    2 : 0 4 : 0
    17:00
    Kvik Halden -vs- Sarpsborg B
    1 : 0 4 : 0
    17:00
    Herd -vs- Aalesund B
    2 : 0 3 : 1
    16:00
    Viking 2 -vs- Lura IL
    1 : 0 2 : 2
    16:00
    Os Turn Fotball -vs- FK Haugesund B
    0 : 0 1 : 1
    16:00
    Tromso 2 -vs- Senja
    0 : 1 0 : 1
  • Argentina Primera D Metropolitana
    First Half Full Time
    17:30
    CA Atlas -vs- CA Victoriano Arenas
    1 : 0 2 : 0
  • COSAFA Cup
    First Half Full Time
    17:30
    Madagascar -vs- Seychelles
    1 : 0 2 : 0
    15:00
    Mozambique -vs- Zimbabwe
    0 : 1 0 : 4
  • Sweden U19 League
    First Half Full Time
    17:30
    IFK Upsala U19 -vs- Vaksala SK U19
    1 : 1 4 : 2
  • Sweden Third Division
    First Half Full Time
    17:00
    IFK Motala FK -vs- Grebo IK
    0 : 2 0 : 4
  • Sweden First Division North
    First Half Full Time
    17:00
    Akropolis IF -vs- Sollentuna FF
    2 : 2 5 : 2
    17:00
    Vasteras SK -vs- IK Brage
    0 : 1 1 : 2
  • Sweden Superettan
    First Half Full Time
    17:00
    Dalkurd FF -vs- Norrby IF
    4 : 1 4 : 1
    17:00
    IFK Varnamo -vs- Helsingborgs
    0 : 0 1 : 1
    17:00
    Trelleborgs -vs- Brommapojkarna
    1 : 1 3 : 1
  • Sweden Second Division
    First Half Full Time
    17:00
    IK Gauthiod -vs- Grebbestads IF
    0 : 0 0 : 1
    17:00
    IK Sleipner -vs- IF Sylvia
    0 : 0 2 : 1
  • Norway Tippeligaen
    First Half Full Time
    17:00
    Stromsgodset -vs- Molde FK
    0 : 1 1 : 1
  • Sweden Cup
    First Half Full Time
    17:00
    Boras AIK -vs- Husqvarna FF
    0 : 5 1 : 7
  • Sweden First Division South
    First Half Full Time
    17:00
    Utsiktens BK -vs- Assyriska BK
    1 : 0 2 : 1
  • Norway Tippeligaen - Corners
    First Half Full Time
    17:00
    Stromsgodset No.of Corners -vs- Molde FK No.of Corners
    7 : 0 9 : 4
  • Sweden Superettan - Corners
    First Half Full Time
    17:00
    Trelleborgs No.of Corners -vs- Brommapojkarna No.of Corners
    5 : 4
    17:00
    IFK Varnamo No.of Corners -vs- Helsingborgs No.of Corners
    9 : 7
  • Latvia Liga 2
    First Half Full Time
    16:32
    Salaspils Bjss -vs- Riga FC
    0 : 1 0 : 3
    16:29
    FC Raita -vs- Dinamo Riga
    0 : 0 1 : 0
  • Finland Veikkausliiga
    First Half Full Time
    16:30
    Seinajoen JK -vs- PS Kemi Kings
    1 : 0 1 : 0
    15:30
    RoPS Rovaniemi -vs- Tampereen Ilves
    0 : 0 1 : 0
  • Sweden Damallsvenskan Women
    First Half Full Time
    16:30
    FC Rosengard -vs- Limhamn Bunkeflo
    2 : 0 3 : 0
  • Finland Veikkausliiga - Corners
    First Half Full Time
    16:30
    Seinajoen JK No.of Corners -vs- PS Kemi Kings No.of Corners
    8 : 4
    15:30
    RoPS Rovaniemi No.of Corners -vs- Tampereen Ilves No.of Corners
    2 : 5
  • Finland Cup
    First Half Full Time
    16:29
    NJS Nurmijarven -vs- Toolon Taisto
    2 : 0 5 : 0
  • Lithuania Cup
    First Half Full Time
    16:00
    DFK Dainava Alytus -vs- FK Vilniaus Vytis
    2 : 3 3 : 6
  • Belarus Premier League
    First Half Full Time
    15:30
    Naftan Novopolotsk -vs- Slavia Mozyr
    0 : 1 0 : 2
  • Finland Veikkausliiga - Home Team/Away Team
    First Half Full Time
    15:30
    Home Team - Monday -vs- Away Team - Monday
    1 : 0 2 : 0
  • Fantasy Match
    First Half Full Time
    15:30
    Ilves Tampere + Seinajoen JK -vs- RoPS Rovaniemi + PS Kemi Kings
    1 : 0 1 : 1
  • Russia Third Division
    First Half Full Time
    15:07
    FK Dolgoprudny B -vs- Znamya Noginsk
    1 : 0 1 : 2
    15:07
    FK Vybor Odintsovo -vs- FC Istra
    0 : 8 1 : 13
    15:06
    Titan Klin -vs- Lobnya
    5 : 0 9 : 1
    15:03
    FK Lyubertsy -vs- Saturn 2 Ramenskoe
    2 : 0 5 : 0
    15:03
    Olimp-Skopa Moscow -vs- Vityaz Podolsk
    1 : 0 8 : 0
  • Cameroon Elite Two
    First Half Full Time
    14:30
    Tonnerre Yaounde -vs- Douala AC 2000
    0 : 0 1 : 0
  • Norway Second Division
    First Half Full Time
    14:00
    Odd Grenland 2 -vs- Egersund
    1 : 0 1 : 1
  • Rwanda Cup
    First Half Full Time
    13:30
    Amagaju FC -vs- APR FC
    0 : 0 1 : 1
  • Argentina Reserves League
    First Half Full Time
    13:30
    CA Huracan (R) -vs- Belgrano (R)
    0 : 1 0 : 1
  • China Football Super League - Corners
    First Half Full Time
    11:35
    Beijing Guoan No.of Corners -vs- Jiangsu Suning No.of Corners
    5 : 4
  • China Football Super League
    First Half Full Time
    11:35
    Beijing Guoan -vs- Jiangsu Suning
    0 : 0 0 : 0
  • Thailand Third Division
    First Half Full Time
    11:00
    Dome FC -vs- Bangkok United II
    0 : 0 1 : 1
    09:02
    Army SC -vs- Bangkok University Deffo
    0 : 1 0 : 4
    09:00
    Army United FC II -vs- Bangkok University Deffo
    Refund
  • Korea K-League Challenge
    First Half Full Time
    11:00
    Seoul E-Land FC -vs- Daejeon Citizen
    2 : 0 3 : 3
    10:30
    Ansan Greeners -vs- Busan I Park
    0 : 1 0 : 3
  • Australia Victoria Premier League
    First Half Full Time
    10:30
    Kingston City -vs- Pascoe Vale SC
    1 : 0 2 : 1
  • Australia Gold Coast Midweek Metro
    First Half Full Time
    10:01
    Pacific Pines Green -vs- Canungra Green FC
    0 : 2
    08:59
    Runaway Bay Green -vs- Coomera
    1 : 0 6 : 1
    08:48
    Musgrave FC -vs- Southport FC
    0 : 5 1 : 10
  • Korea Women K-League
    First Half Full Time
    10:00
    Gumi Sportstoto -vs- Suwon FMC
    0 : 0 1 : 1
    10:00
    Seoul Amazones -vs- Gyeongju KHNP FC
    1 : 0 1 : 1
    10:00
    Hyundai Steel Red Angels -vs- Hwacheon KSPO
    0 : 0 4 : 0
    10:00
    Busan Sangmu -vs- Icheon Daekyo
    0 : 1 0 : 3
  • Australia Brisbane Canale Cup
    First Half Full Time
    09:34
    Brisbane Phoenix -vs- Westside Timbers
    2 : 0 4 : 0
  • Belarus Reserves League
    First Half Full Time
    09:00
    Neman Grodno (R) -vs- Bate Borisov (R)
    1 : 1 1 : 2
  • Vietnam National Division 2
    First Half Full Time
    09:00
    Kon Tum -vs- Binh Dinh FC
    0 : 1 0 : 2
    08:30
    Viettel II -vs- TTBD Phu Dong
    0 : 0 1 : 2
    08:00
    Cong An Nhan Dan -vs- Ha Noi II
    0 : 1 0 : 3
    08:00
    Lam Dong -vs- Khanh Hoa
    2 : 0 4 : 0
    08:00
    Cong An Nhan Dan -vs- Ha Noi T&T II
    0 : 3
  • Australia Victoria Premier League U20
    First Half Full Time
    08:30
    Kingston City U20 -vs- Pascoe Vale SC U20
    1 : 2 1 : 2
  • USA Premier Development League
    First Half Full Time
    02:00
    TSS Rovers FC -vs- Victoria Highlanders
    0 : 0 3 : 1
    01:00
    SoCal SC -vs- Fresno Fuego
    0 : 1 0 : 4
  • USA Major League Soccer
    First Half Full Time
    02:00
    Portland Timbers -vs- Seattle Sounders
    2 : 1 2 : 2
  • USA Major League Soccer - Corners
    First Half Full Time
    02:00
    Portland Timbers No.of Corners -vs- Seattle Sounders No.of Corners
    7 : 4
  • USL Professional Division
    First Half Full Time
    01:30
    LA Galaxy II -vs- Sacramento Republic FC
    0 : 3 2 : 3
  • Barbados Challenge Cup
    First Half Full Time
    00:30
    Paradise FC -vs- UWI Blackbirds
    2 : 2 3 : 2
  • USA National Premier Soccer League
    First Half Full Time
    00:18
    VSLT FC -vs- Minnesota TwinStars
    2 : 1 3 : 2
  • Caribbean Cup
    First Half Full Time
    23:30
    Jamaica -vs- Curacao
    0 : 1 1 : 2
  • USA National Women Soccer League
    First Half Full Time
    23:00
    New Jersey Copa FC -vs- Long Island Rough Riders
    0 : 1 2 : 1
    22:00
    Chicago Red Stars -vs- Sky Blue FC
    0 : 1 2 : 1
    02:09
    Seattle Reign FC -vs- FC Kansas City
    0 : 1 1 : 1
  • Venezuela Primera Division
    First Half Full Time
    23:00
    Monagas -vs- Caracas
    0 : 0 1 : 0
  • Argentina Primera Division
    First Half Full Time
    23:00
    Colon de Santa Fe -vs- River Plate
    0 : 0 0 : 0
    22:10
    Banfield -vs- Racing Club
    0 : 0 1 : 3
    19:15
    Boca Juniors -vs- Union De Santa Fe
    1 : 0 2 : 1
  • Argentina Primera Division - Corners
    First Half Full Time
    22:10
    Banfield No.of Corners -vs- Racing Club No.of Corners
    8 : 3
  • Barbados Challenge Cup
    First Half Full Time
    22:04
    Weymouth -vs- L&R United
    4 : 0
    00:33
    Notre Dame -vs- Barbados Defence Force
    0 : 0 1 : 0
  • USA National Premier Soccer League
    First Half Full Time
    22:01
    BuxMont Torch -vs- West Chester United SC
    2 : 0 2 : 2
    20:29
    New Jersey Copa FC -vs- Clarkstown SC
    0 : 1 1 : 1
    20:00
    Milwaukee Torrent -vs- Detroit City FC
    1 : 1 1 : 2
    19:59
    Dayton Dynamo -vs- FC Buffalo
    0 : 1 3 : 3
    18:00
    New York Cosmos B -vs- Greater Lowell United FC
    3 : 0 5 : 0
    17:59
    Fort Pitt Regiment -vs- AFC Cleveland
    0 : 1 0 : 2
    03:25
    OSA FC -vs- FCM Portland
    4 : 1
    02:03
    Napa Valley 1839 -vs- CD Aguiluchos USA
    1 : 0 1 : 0
    01:04
    Orange County Blues -vs- Albion SC Pros
    3 : 0 3 : 4
  • Ecuador Primera A
    First Half Full Time
    22:00
    Barcelona SC -vs- Delfin SC
    1 : 0 1 : 2
    17:00
    Macara -vs- CD Clan Juvenil
    0 : 0 2 : 2
    16:30
    LDU Quito -vs- CS Emelec
    0 : 1 1 : 1
  • Argentina Nacional B Division
    First Half Full Time
    22:00
    Crucero del Norte -vs- Boca Unidos
    0 : 1 2 : 3
    19:45
    San Martin Tucuman -vs- Independiente Rivadavia
    0 : 1 1 : 2
    19:00
    Sportivo Estudiantes -vs- CA Central Cordoba
    0 : 1 2 : 2
    18:30
    Villa Dalmine -vs- Ferro Carril Oeste
    0 : 0 0 : 0
    18:00
    Douglas Haig -vs- Club Almagro
    0 : 0 0 : 0
  • USA Premier Development League
    First Half Full Time
    22:00
    Seacoast United Phantoms -vs- Portland Phoenix
    1 : 1 2 : 1
    21:00
    Jersey Express -vs- Lehigh Valley United
    1 : 0 5 : 3
    20:01
    Calgary Foothills -vs- Seattle Sounders U23
    1 : 0 1 : 0
    20:00
    San Francisco City FC -vs- FC Golden State Force
    1 : 0 2 : 1
    19:00
    St. Louis Lions -vs- Cincinnati Dutch Lions
    1 : 0 3 : 0
  • Brazil Serie A
    First Half Full Time
    22:00
    Chapecoense -vs- Atletico Mineiro
    0 : 1 0 : 1
    21:30
    Bahia BA -vs- Flamengo
    0 : 0 0 : 1
    19:00
    Ponte Preta -vs- Palmeiras
    1 : 2 1 : 2
    19:00
    Atletico Paranaense -vs- Vitoria BA
    1 : 1 4 : 1
    19:00
    Sao Paulo -vs- Fluminense
    1 : 0 1 : 1
    19:00
    Cruzeiro -vs- Coritiba
    1 : 0 2 : 0
    14:00
    Vasco da Gama -vs- Atletico Goianiense
    1 : 0 1 : 0
  • North American Soccer League
    First Half Full Time
    22:00
    Jacksonville Armada FC -vs- Puerto Rico FC
    Refund
    01:00
    FC Edmonton -vs- San Francisco Deltas
    0 : 1 0 : 1
  • Bolivia Primera Division
    First Half Full Time
    21:15
    Oriente Petrolero -vs- Nacional Potosi
    1 : 1 4 : 1
    19:49
    The Strongest -vs- Sport Boys Warnes
    2 : 0 5 : 0
    19:00
    Universitario Sucre -vs- Bolivar
    0 : 2 0 : 2
  • Uruguay Primera Division
    First Half Full Time
    21:00
    Nacional Montevideo -vs- Juventud Las Piedras
    1 : 0 3 : 1
    18:00
    Montevideo Wanderers -vs- CA River Plate Montevideo
    2 : 1 2 : 2
    18:00
    Boston River -vs- El Tanque Sisley
    1 : 0 3 : 1
    18:00
    CA Cerro -vs- Sud America
    1 : 0 2 : 1
    18:00
    Defensor Sporting -vs- Liverpool Montevideo
    1 : 0 2 : 0
  • Brazil Serie D
    First Half Full Time
    21:00
    Sergipe SE -vs- Jacobina BA
    0 : 0 2 : 0
    21:00
    Bangu RJ -vs- Villa Nova AC
    0 : 1 1 : 1
    21:00
    Sao Bernardo -vs- Novo Hamburgo RS
    2 : 0 2 : 1
    21:00
    Globo FC -vs- Parnahyba
    2 : 0 2 : 0
    21:00
    Murici FC -vs- America RN
    0 : 0 0 : 2
    21:00
    Anapolis -vs- Ceilandia
    1 : 0 2 : 0
    21:00
    Santos AP -vs- Cordino MA
    1 : 1 2 : 1
    21:00
    Brusque FC -vs- Operario Ferroviario EC
    0 : 0 1 : 0
    21:00
    PSTC PR -vs- Metropolitano
    0 : 0 0 : 1
    21:00
    Red Bull Brasil -vs- Espirito Santo
    0 : 1 0 : 1
    21:00
    Boavista RJ -vs- AA Caldense
    1 : 0 3 : 1
    21:00
    Maranhao -vs- Potiguar Mossoro RN
    2 : 0 3 : 0
    21:00
    America PE -vs- Guarani CE
    1 : 0 1 : 1
    21:00
    Nacional Fast Clube -vs- Bare RR
    1 : 0 1 : 1
    21:00
    Audax Sao Paulo -vs- Itumbiara
    2 : 0 2 : 2
    21:00
    SC Sao Paulo RS -vs- XV de Piracicaba
    1 : 1 3 : 4
    21:00
    Luziania DF -vs- Aparecidense
    2 : 2 3 : 3
    21:00
    Fluminense De Feira -vs- Itabaiana
    0 : 1 2 : 2
    21:00
    Juazeirense -vs- Coruripe AL
    0 : 0 0 : 1
    21:00
    Altos PI -vs- Tocantinopolis EC
    1 : 0 4 : 0
    21:00
    Sao Jose RS -vs- Ituano FC
    0 : 0 1 : 0
    21:00
    Foz Do Iguacu FC -vs- Inter de Lages
    1 : 0 1 : 1
    21:00
    Campinense PB -vs- Clube Atletico Pernambucano
    0 : 0 2 : 0
  • Peru Primera Division
    First Half Full Time
    21:00
    Alianza Lima -vs- Sport Rosario
    3 : 1 4 : 1
    18:15
    Sport Huancayo -vs- Universitario Deportes
    0 : 0 1 : 0
    16:00
    Real Garcilaso -vs- UTC Cajamarca
    1 : 0 2 : 1
    01:00
    FBC Melgar -vs- Sporting Cristal
    3 : 1 4 : 1
  • Club Friendly
    First Half Full Time
    21:00
    Municipal Liberia -vs- Deportivo Saprissa
    0 : 0 1 : 1
    16:00
    Anzhi Makhachkala -vs- Astra Giurgiu
    1 : 0 2 : 1
    16:00
    Wacker Innsbruck -vs- Dinamo Moscow
    0 : 2 2 : 2
    16:00
    FK Javor Ivanjica -vs- Gaz Metan Medias
    0 : 1 0 : 1
    15:59
    KGR Katelijne -vs- KV Mechelen
    0 : 1 0 : 3
    15:00
    Chernomorets Odessa -vs- Fc Zhemchuzhyna Odesa
    1 : 0 5 : 1
    14:00
    Greuther Furth -vs- VfR Aalen
    1 : 1 1 : 2
    13:59
    Akhmat Grozny -vs- Worgl SV
    2 : 1 5 : 1
    13:00
    VfL Wolfsburg AM -vs- Berlin AK 07
    2 : 0 4 : 0
    12:03
    Wormatia Worms -vs- Wurzburger Kickers II
    1 : 0 2 : 0
    12:02
    Spartak Nalchik -vs- FC Olimpiyets Nizhny Novgorod
    1 : 0 2 : 1
    09:03
    Borussia Monchengladbach U19 -vs- Viktoria Koln U19
    1 : 0 1 : 0
    08:34
    SV 1919 Mainz-Gonsenheim -vs- Schott Mainz
    1 : 1 1 : 1
  • Peru Segunda Division
    First Half Full Time
    20:30
    Willy Serrato -vs- Cienciano
    2 : 0 5 : 1
    20:30
    Sport Loreto -vs- Defensor La Bocana
    0 : 0 3 : 0
    20:30
    Sport Boys Warnes -vs- Universidad Cesar Vallejo
    0 : 0 0 : 0
    20:30
    Carlos Manucci -vs- Los Caimanes
    2 : 1 2 : 2
    20:30
    Union Huaral -vs- Deportivo Coopsol
    0 : 0 0 : 1
    20:00
    Alfredo Salinas FC -vs- Sport Victoria
    0 : 0 0 : 0
    01:00
    Sport Ancash -vs- CSD Santa Rosa
    0 : 1 0 : 1
  • Dominican Republic League
    First Half Full Time
    20:05
    Bauger FC -vs- Cibao FC
    1 : 2 1 : 2
  • Brazil Serie C
    First Half Full Time
    20:00
    Cuiaba EC -vs- ASA Arapiraca
    1 : 1 1 : 1
    18:30
    Sampaio Correa MA -vs- Salgueiro AC
    0 : 0 1 : 0
    18:00
    SE Ypiranga -vs- Tombense FC
    0 : 1 0 : 1
  • USA Womens W-League
    First Half Full Time
    20:00
    Nashville Rhythm FC -vs- Little Rock Rangers
    7 : 0
    18:00
    Pateadores -vs- LA Premier
    1 : 3 1 : 3
    17:59
    Austin Elite -vs- Texas Titans
    0 : 1 1 : 2
    00:02
    LA Villa -vs- SoCal SC
    0 : 0 2 : 1
  • Chile Tercera Division
    First Half Full Time
    19:33
    CD Arturo Fernandez Vial -vs- Gasparin FC
    2 : 0 2 : 0
  • Paraguay Segunda Division
    First Half Full Time
    19:23
    Deportivo Caaguazu -vs- 22 De Setiembre FBC
    0 : 2 0 : 2
    19:00
    Caacupe FBC -vs- Fulgencio Yegros
    0 : 1 2 : 2
    19:00
    Club Martin Ledesma -vs- Sportivo Iteno
    0 : 0 0 : 0
    19:00
    Resistencia -vs- General Caballero SC
    2 : 0 3 : 0
    18:59
    CD Liberacion -vs- Deportivo Santani
    1 : 1 2 : 1
  • Brazil Campeonato Carioca U20
    First Half Full Time
    19:00
    Vasco da Gama U20 -vs- Nova Iguacu U20
    1 : 0 3 : 1
  • Argentina Torneo A
    First Half Full Time
    19:00
    Club Cipolletti -vs- Gimnasia Mendoza
    1 : 1 1 : 1
  • Peru Reserve League
    First Half Full Time
    18:31
    Alianza Lima (R) -vs- Sport Rosario (R)
    0 : 0 1 : 2
  • Brazil Campeonato Paranaense Division 2
    First Half Full Time
    18:30
    Iraty -vs- Portuguesa Londrinense PR
    6 : 1
  • Argentina Nacional C Division
    First Half Full Time
    18:30
    Canuelas -vs- CA San Miguel
    0 : 1 0 : 1
    18:30
    AD Berazategui -vs- Deportivo Merlo
    0 : 0 0 : 0
    18:30
    Argentino De Merlo -vs- Argentino De Quilmes
    0 : 1 2 : 1
    18:30
    JJ Urquiza -vs- Defensores De Cambaceres
    0 : 0 1 : 1
    15:00
    CA Ferrocarril Midland -vs- Club El Porvenir
    0 : 1 0 : 2
    15:00
    Dock Sud -vs- Club Lujan
    1 : 1 2 : 1
  • Spain Segunda B Division
    First Half Full Time
    18:30
    Albacete Balompie -vs- Valencia B
    0 : 0 0 : 0
    18:15
    Barcelona B -vs- Racing Santander
    0 : 0 0 : 0
  • Brazil Campeonato Mineiro 2
    First Half Full Time
    18:30
    Iraty -vs- Portuguesa Londrinense PR
    2 : 1 6 : 1
  • Brazil Campeonato Paulista Women
    First Half Full Time
    18:00
    Ponte Preta -vs- Rio Preto
    1 : 2 2 : 3
    18:00
    Embu Das Artes -vs- Sao Jose EC SP
    0 : 0 0 : 1
    18:00
    Taubate EC -vs- Santos
    1 : 1 1 : 3
    18:00
    Botafogo SP -vs- Ferroviaria
    0 : 1 1 : 4
    18:00
    Rio Branco SP -vs- XV de Piracicaba
    0 : 0 0 : 1
    17:59
    Juventus SP -vs- AD Centro Olimpico
    0 : 0 0 : 0
    14:00
    Portuguesa Desportos -vs- Corinthians
    1 : 1 1 : 3
  • Brazil Campeonato Carioca Serie B
    First Half Full Time
    18:00
    Queimados RJ -vs- America RJ
    0 : 1 1 : 1
    18:00
    Itaborai -vs- Sampaio Correa MA
    0 : 0 0 : 0
  • Norway Tippeligaen
    First Half Full Time
    18:00
    Viking -vs- Haugesund
    1 : 0 1 : 1
    16:00
    Sarpsborg -vs- Brann
    1 : 0 1 : 1
    16:00
    Tromso -vs- Sandefjord
    1 : 1 1 : 1
    16:00
    Rosenborg -vs- Sogndal
    0 : 0 3 : 0
    16:00
    Aalesund -vs- Odd Grenland
    3 : 1 5 : 1
    16:00
    Stabaek -vs- Kristiansund BK
    0 : 1 1 : 4
  • Spain Tercera Division
    First Half Full Time
    18:00
    Lorca Deportiva CF -vs- Alcobendas Sport
    1 : 1 3 : 1
    17:00
    CD Calahorra -vs- Badajoz
    1 : 0 1 : 2
    16:30
    Sporting Gijon B -vs- SD Beasain
    3 : 1 5 : 2
    16:15
    CF Peralada -vs- Rapido de Bouzas
    1 : 1 2 : 2
    11:15
    Deportivo Alaves B (PEN) -vs- Ontinyent (PEN)
    2 : 4
    09:30
    Deportivo Alaves B -vs- Ontinyent
    2 : 0 3 : 0
  • Brazil Campeonato Paulista Serie B
    First Half Full Time
    18:00
    Osvaldo Cruz FC -vs- Jose Bonifacio SP
    1 : 1 2 : 2
    13:00
    Uniao Mogi SP -vs- Mauaense
    1 : 0 4 : 0
    13:00
    Jaguariuna SP -vs- CA Taquaritinga
    0 : 1 2 : 1
    13:00
    Brasilis SP -vs- Inter Bebedouro SP
    0 : 0 0 : 0
    13:00
    Atletico Real Cubatense -vs- AD Manthiqueira
    1 : 0 2 : 2
    12:59
    XV Jau SP -vs- Amparo AC
    1 : 1 4 : 1
  • Latvia Cup
    First Half Full Time
    17:45
    JDFS Alberts -vs- Preilu BJSS
    0 : 4 0 : 6
    14:00
    Skonto Riga -vs- FK Ogre
    6 : 1
  • Venezuela Women Superliga
    First Half Full Time
    17:05
    Deportivo Tachira -vs- Caucheros FC
    1 : 0 2 : 1
    14:03
    Zulia -vs- Carabobo FC
    1 : 2 2 : 3
    13:18
    Deportivo La Guaira -vs- Deportivo Anzoategui
    2 : 0 3 : 0
  • Iceland Premier League
    First Half Full Time
    17:00
    IBV Vestmannaeyjar -vs- FH Hafnarfjordur
    0 : 0 0 : 1
  • Belarus Premier League
    First Half Full Time
    17:00
    Neman Grodno -vs- BATE Borisov
    0 : 0 0 : 1
    16:00
    FC Gorodeya -vs- Dinamo Brest
    0 : 0 1 : 1
    15:00
    FC Vitebsk -vs- FC Slutsk
    0 : 0 0 : 1
  • Ecuador Primera B
    First Half Full Time
    17:00
    SD Aucas -vs- Olmedo Rioramba
    1 : 0 3 : 1
  • Norway Second Division
    First Half Full Time
    16:00
    Bryne -vs- Vard Haugesund
    1 : 0 2 : 0
    16:00
    Grorud IL -vs- Valerenga 2
    1 : 0 4 : 0
    14:00
    FK Nardo -vs- Fram Larvik
    1 : 0 1 : 0
    14:00
    Notodden -vs- Vidar FK
    3 : 0 5 : 1
    14:00
    Nest Sotra -vs- Vindbjart FK
    0 : 0 1 : 0
    13:00
    Finnsnes IL -vs- Asker
    0 : 0 0 : 1
    13:00
    Hodd -vs- Byasen
    0 : 2 1 : 3
    12:00
    Ham-Kam -vs- Alta IF
    0 : 0 2 : 1
  • Norway First Division
    First Half Full Time
    16:00
    Kongsvinger -vs- Elverum Fotball
    0 : 0 1 : 1
    16:00
    Ull Kisa -vs- Ranheim
    0 : 1 0 : 1
    16:00
    Sandnes Ulf -vs- FK Jerv
    0 : 2 0 : 3
    16:00
    Tromsdalen -vs- Levanger
    1 : 0 2 : 1
    16:00
    Asane Fotball -vs- Fredrikstad
    0 : 0 1 : 1
    16:00
    Bodo Glimt -vs- Strommen IF
    0 : 2 4 : 3
    13:00
    Mjondalen -vs- Floro
    0 : 1 2 : 4
  • Norway Third Division
    First Half Full Time
    16:00
    Lillehammer -vs- Lyn Oslo
    1 : 2 2 : 4
    14:00
    Skjetten Fotball -vs- Lillestrom B
    1 : 0 2 : 0
  • Norway Tippeligaen - Home Team/Away Team
    First Half Full Time
    16:00
    Home Team - Sunday -vs- Away Team - Sunday
    6 : 3 12 : 8
  • Fantasy Match
    First Half Full Time
    16:00
    Sarpsborg + Stabaek -vs- Brann + Kristiansund BK
    1 : 1 2 : 5
    09:30
    Kashima Antlers + Urawa Red Diamonds -vs- Albirex Niigata + Sagan Tosu
    0 : 0 3 : 2
    09:30
    Kashiwa Reysol + Kashima Antlers -vs- Albirex Niigata + Consadole Sapporo
    1 : 0 4 : 1
    09:30
    Hiroshima Sanfrecce + Kashima Antlers -vs- Omiya Ardija + Albirex Niigata
    0 : 0 2 : 3
    09:00
    Yokohama Marinos + Hiroshima Sanfrecce -vs- Omiya Ardija + Vissel Kobe
    0 : 0 2 : 3
    09:00
    Urawa Red Diamonds + FC Tokyo -vs- Jubilo Iwata + Sagan Tosu
    0 : 1 1 : 4
    09:00
    FC Tokyo + Shimizu S-Pulse -vs- Jubilo Iwata + Ventforet Kofu
    0 : 1 1 : 2
    09:00
    Cerezo Osaka + Shimizu S-Pulse -vs- Ventforet Kofu + Vegalta Sendai
    2 : 1 5 : 2
  • Beach Soccer Matches
    First Half Full Time
    16:00
    Serbia -vs- Estonia
    3 : 4
    14:45
    Russia -vs- Spain
    1 : 3
    13:30
    Germany -vs- France
    4 : 4
    12:15
    Czech Republic -vs- Norway
    4 : 4
  • COSAFA Cup
    First Half Full Time
    15:30
    Mauritius -vs- Angola
    0 : 1 0 : 1
    13:00
    Tanzania -vs- Malawi
    2 : 0 2 : 0
  • Ghana Premier League
    First Half Full Time
    15:09
    Elmina Sharks -vs- Hearts of Oak
    0 : 2 0 : 2
    15:05
    Accra Great Olympics -vs- Liberty Professionals
    0 : 1 0 : 1
    15:02
    Ashanti Gold -vs- Inter Allies
    2 : 0 3 : 0
    14:59
    Bechem FC -vs- Medeama SC
    1 : 0 1 : 1
    14:59
    Tema Youth FC -vs- Aduana Stars
    0 : 0 1 : 0
  • Sweden Third Division
    First Half Full Time
    15:03
    IK Tord -vs- Hjulsbro IK
    0 : 1 1 : 3
  • Sweden Damallsvenskan Women
    First Half Full Time
    15:00
    Kristianstads FF -vs- Eskilstuna United DFF
    0 : 1 1 : 1
    14:00
    Kvarnsvedens IK -vs- Hammarby
    1 : 3 3 : 3
    13:00
    Vittsjo GIK -vs- Linkopings
    0 : 1 0 : 2
    12:00
    KIF Orebro -vs- Pitea IF
    0 : 0 0 : 0
  • Confederation Cup - Corners
    First Half Full Time
    15:00
    Germany No.of Corners -vs- Cameroon No.of Corners
    2 : 2
    15:00
    Chile No.of Corners -vs- Australia No.of Corners
    1 : 1 1 : 5
  • Confederation Cup - Home Team/Away Team
    First Half Full Time
    15:00
    Home Team - Sunday -vs- Away Team - Sunday
    0 : 1 4 : 2
  • Confederation Cup - Booking
    First Half Full Time
    15:00
    Germany Total Bookings -vs- Cameroon Total Bookings
    0 : 0 1 : 2
    15:00
    Home Team Total Bookings - Sunday -vs- Away Team Total Bookings - Sunday
    0 : 4 3 : 6
  • Sweden Superettan
    First Half Full Time
    15:00
    Falkenbergs -vs- Syrianska FC
    2 : 1 3 : 1
    15:00
    IK Frej -vs- GAIS Goteborg
    0 : 1 0 : 1
    15:00
    Osters IF -vs- Varbergs BoIS
    2 : 0 5 : 2
    13:00
    Gefle IF -vs- Atvidabergs
    0 : 0 0 : 1
  • Confederation Cup
    First Half Full Time
    15:00
    Germany -vs- Cameroon
    0 : 0 3 : 1
    15:00
    Chile -vs- Australia
    0 : 1 1 : 1
  • Sweden First Division South
    First Half Full Time
    15:00
    Qviding FIF -vs- Kristianstads FF
    0 : 0 0 : 0
    14:00
    IK Oddevold -vs- Oskarshamns AIK
    2 : 2 2 : 2
    14:00
    Karlskrona AIF -vs- Landskrona BoIS
    0 : 2 0 : 3
    14:00
    Angelholms FF -vs- FC Rosengard
    0 : 1 0 : 3
    14:00
    Mjallby -vs- Ljungskile
    1 : 0 1 : 0
  • Sweden First Division North
    First Half Full Time
    15:00
    IL Sandviken -vs- Nykopings BIS
    1 : 2 3 : 3
    13:30
    Enskede IK -vs- Umea FC
    0 : 3 2 : 5
    13:00
    Assyriska FF -vs- IFK Lulea
    0 : 1 3 : 2
    13:00
    Arameisk Syrianska IF -vs- Carlstad United
    1 : 0 2 : 1
    13:00
    Thorengruppen FF -vs- Vasalunds IF
    0 : 0 1 : 0
  • Confederation Cup - 1st Half Vs 2nd Half
    First Half Full Time
    15:00
    Germany -vs- Cameroon - 1st Half Goal -vs- Germany -vs- Cameroon - 2nd Half Goal
    0 : 4
    15:00
    Chile -vs- Australia - 1st Half Goal -vs- Chile -vs- Australia - 2nd Half Goal
    1 : 1
  • Cameroon Elite One
    First Half Full Time
    14:32
    Stade Renard de Melong -vs- Coton Sport
    1 : 1 1 : 1
  • Greece Football League U19
    First Half Full Time
    14:15
    OFI U19 -vs- Aris Thessaloniki U19
    1 : 0 2 : 1
  • Argentina Reserves League
    First Half Full Time
    14:01
    Boca Juniors (R) -vs- Union De Santa Fe (R)
    0 : 0 2 : 0
  • Uzbekistan Professional Football League
    First Half Full Time
    14:00
    Nasaf Qarshi -vs- Navbahor Namangan
    1 : 0 4 : 0
    14:00
    Olmaliq FK -vs- Kokand
    0 : 0 0 : 0
    14:00
    Qizilqum Zarafshon -vs- Shurtan Guzar
    1 : 0 2 : 0
    14:00
    Bunyodkor Tashkent -vs- Lokomotiv Tashkent
    0 : 0 1 : 0
    13:59
    Sogdiana Jizak -vs- Buxoro
    0 : 1 1 : 2
    13:30
    Neftchi Fargona -vs- Metalourg Bekabad
    0 : 1 0 : 2
    13:15
    Dinamo Samarkand -vs- Mashal Muborak
    0 : 0 0 : 0
  • Brazil Serie A - Home Team/Away Team
    First Half Full Time
    14:00
    Home Team - Sunday -vs- Away Team - Sunday
    5 : 4 9 : 7
  • Sweden Second Division
    First Half Full Time
    14:00
    Karlslunds IF HFK -vs- IFK Aspudden Tellus
    0 : 0 1 : 0
    14:00
    Orebro Syrianska IF -vs- Varmdo IF
    0 : 1 0 : 2
    13:00
    Pitea IF -vs- Bodens BK
    2 : 1 5 : 4
    12:00
    IFK Berga -vs- Kvarnby IK
    0 : 0 3 : 0
    11:30
    Savedalens IF -vs- Hoganas BK
    0 : 0 2 : 0
  • Uruguay U19 League
    First Half Full Time
    13:05
    Rentistas U19 -vs- Cerro U19
    0 : 0 1 : 2
  • Poland U19 League
    First Half Full Time
    13:01
    Stal Rzeszow U19 -vs- KSZO Ostrowiec Swietokrzyski U19
    0 : 3 4 : 4
  • Iceland League U19
    First Half Full Time
    13:00
    Throttur Reykjavik U19 -vs- Thor Akureyri U19
    0 : 0 2 : 4
  • Kazakhstan Premier League
    First Half Full Time
    13:00
    FC Tobol Kostanay -vs- Shakhter Karagandy
    1 : 1 1 : 2
    13:00
    FK Atyrau -vs- FC Aktobe
    0 : 0 2 : 0
    12:00
    Akzhayik -vs- FC Taraz
    1 : 0 2 : 2
    12:00
    FC Astana -vs- FC Okzhetpes
    1 : 0 3 : 0
  • Brazil Campeonato Goiano - Second Division
    First Half Full Time
    13:00
    Goiania -vs- ASEEV GO
    0 : 0 0 : 1
  • Scotland Women Premier League
    First Half Full Time
    13:00
    Glasgow Rangers -vs- Spartans
    1 : 2 1 : 3
    13:00
    Celtic -vs- Glasgow City
    0 : 1 0 : 2
    12:59
    Glasgow Girls -vs- Hutchison Vale
    0 : 0 0 : 0
    12:00
    Hibernian -vs- Aberdeen
    4 : 0 8 : 0
    12:00
    Buchan -vs- Hearts FC
    0 : 1 0 : 2
  • Sweden Elitettan Women
    First Half Full Time
    13:00
    Holmalunds IF -vs- AIK Solna
    0 : 0 0 : 2
  • Ireland U19 League
    First Half Full Time
    12:59
    Waterford United U19 -vs- Galway United U19
    0 : 1 2 : 1
    12:59
    Athlone Town U19 -vs- Finn Harps U19
    1 : 1 1 : 2
    12:59
    St Patricks U19 -vs- Sligo Rovers U19
    1 : 0 2 : 3
  • Kazakhstan First Division
    First Half Full Time
    12:30
    Kyran Shymkent -vs- FC Makhtaaral
    0 : 1 1 : 1
  • Bhutan Thimphu League
    First Half Full Time
    12:01
    Druk United -vs- FC Tertons
    0 : 0 2 : 1
    09:02
    Thimphu City -vs- Druk Stars FC
    4 : 0 6 : 0
  • Norway Toppserien Women
    First Half Full Time
    12:00
    Avaldsnes -vs- Trondheims Orn
    1 : 0 1 : 0
  • Thailand Premier League
    First Half Full Time
    12:00
    Osotspa Saraburi -vs- Sukhothai FC
    0 : 0 0 : 4
    12:00
    Port Lions FC -vs- Bangkok United
    0 : 0 0 : 3
    11:00
    Muang Thong United -vs- BEC Tero Sasana
    1 : 1 2 : 1
    11:00
    Thai Honda FC -vs- Siam Navy
    0 : 1 0 : 2
  • Thailand Second Division
    First Half Full Time
    12:00
    Kasetsart University FC -vs- Trat FC
    3 : 0 4 : 2
    12:00
    Chiangmai FC -vs- Samut Songkhram FC
    1 : 0 4 : 0
    11:02
    Songkhla United -vs- Air Force Central FC
    1 : 0 1 : 2
    11:00
    PTT Rayong -vs- Krabi FC
    1 : 0 3 : 2
    11:00
    Ang Thong FC -vs- Prachuap FC
    2 : 1 4 : 3
  • Paraguay Reserve League
    First Half Full Time
    12:00
    Nacional Asuncion (R) -vs- Guarani Asuncion (R)
    0 : 0 0 : 1
  • Sweden U19 League
    First Half Full Time
    12:00
    Falkenbergs U19 -vs- Malmo FF U19
    0 : 2 0 : 3
    11:00
    Vasalunds IF U19 -vs- FC Djursholm U19
    1 : 1 3 : 2
  • China 1st Division
    First Half Full Time
    11:45
    Shanghai Shenxin -vs- Shenzhen FC
    0 : 2 1 : 3
  • China Football Super League
    First Half Full Time
    11:35
    Shanghai SIPG -vs- Henan Jianye
    1 : 0 4 : 1
    11:35
    Guangzhou Evergrande -vs- Hebei China Fortune
    0 : 0 2 : 0
  • Kenya Cup
    First Half Full Time
    11:05
    Bigot FC -vs- Nakumatt FC
    2 : 3 2 : 8
    10:39
    Avant Garde FC -vs- Ushuru Nairobi
    0 : 2 0 : 4
  • Thailand Third Division
    First Half Full Time
    11:01
    IPE Samut Sakhon -vs- Krung Thonburi FC
    2 : 1 4 : 2
    09:06
    Ubon Ratchathani -vs- Lamphun Warrior FC
    1 : 0 2 : 0
  • Norway Women 1st Division
    First Half Full Time
    11:00
    Lyn Oslo -vs- Asane Fotball
    1 : 0 3 : 0
    11:00
    Byasen -vs- Bossekop
    0 : 0 2 : 2
  • Philippines United Football League
    First Half Full Time
    10:54
    Global FC -vs- JP Voltes FC
    0 : 1 1 : 2
    08:01
    Davao Aguilas FC -vs- Ilocos United FC
    0 : 0 0 : 0
  • Macau First Division
    First Half Full Time
    10:30
    Ching Fung -vs- CD Monte Carlo
    1 : 2 2 : 3
  • Japan J-League Division 2
    First Half Full Time
    10:30
    Thespakusatsu Gunma -vs- Oita Trinita
    0 : 1 0 : 4
    10:00
    Roasso Kumamoto -vs- Renofa Yamaguchi
    0 : 1 0 : 2
    09:30
    Nagoya Grampus -vs- V-Varen Nagasaki
    2 : 0 2 : 0
    09:00
    Yokohama FC -vs- Shonan Bellmare
    0 : 1 0 : 1
    09:00
    Ehime FC -vs- Avispa Fukuoka
    0 : 0 0 : 1
    09:00
    FC Machida Zelvia -vs- Tokyo Verdy
    0 : 1 2 : 4
    09:00
    FC Gifu -vs- JEF United Ichihara Chiba
    2 : 2 4 : 6
    09:00
    Kyoto Sanga -vs- Zweigen Kanazawa
    0 : 3 1 : 3
    09:00
    Mito Hollyhock -vs- Kamatamare Sanuki
    0 : 0 2 : 1
    09:00
    Montedio Yamagata -vs- Tokushima Vortis
    0 : 4 1 : 6
    09:00
    Matsumoto Yamaga -vs- Fagiano Okayama
    1 : 0 1 : 1
  • Spain Women Segunda Division
    First Half Full Time
    10:00
    CE Seagull -vs- Sporting Plaza de Argel
    3 : 0 6 : 0
  • Vietnam First Division
    First Half Full Time
    10:00
    Viettel -vs- TDCS Dong Thap FC
    1 : 1 2 : 2
    09:00
    Nam Dinh -vs- Hue FC
    1 : 0 3 : 1
    08:00
    Dak Lak FC -vs- Binh Phuoc
    1 : 0 2 : 0
  • Korea K-League Challenge
    First Half Full Time
    10:00
    FC Anyang -vs- Ansan Mugunghwa FC
    0 : 1 0 : 2
  • Japan J-League Division 1
    First Half Full Time
    10:00
    Kashiwa Reysol -vs- Consadole Sapporo
    1 : 0 2 : 1
    10:00
    Sagan Tosu -vs- Urawa Red Diamonds
    0 : 0 2 : 1
    10:00
    Gamba Osaka -vs- Kawasaki Frontale
    0 : 0 1 : 1
    09:30
    Hiroshima Sanfrecce -vs- Omiya Ardija
    0 : 0 0 : 3
    09:30
    Kashima Antlers -vs- Albirex Niigata
    0 : 0 2 : 0
    09:00
    Yokohama Marinos -vs- Vissel Kobe
    0 : 0 2 : 0
    09:00
    Jubilo Iwata -vs- FC Tokyo
    1 : 0 2 : 0
    09:00
    Shimizu S-Pulse -vs- Ventforet Kofu
    0 : 0 1 : 0
    09:00
    Vegalta Sendai -vs- Cerezo Osaka
    1 : 2 2 : 4
  • Korea K-League Classic
    First Half Full Time
    10:00
    Jeonbuk Hyundai Motors -vs- Daegu FC
    1 : 1 2 : 2
    10:00
    FC Seoul -vs- Sangju Sangmu Phoenix
    1 : 0 1 : 2
    09:00
    Suwon Bluewings -vs- Gangwon FC
    3 : 1 3 : 3
  • Spain Cup U18
    First Half Full Time
    09:30
    Real Madrid U18 -vs- Atletico Madrid U18
    1 : 1 1 : 1
    09:30
    Real Madrid U19 -vs- Atletico Madrid U19
    1 : 1
  • Australia Brisbane Capital League 1
    First Half Full Time
    09:25
    Moggill FC -vs- Acacia Ridge FC
    0 : 8
  • Australia Victoria State League Division 1 Women
    First Half Full Time
    09:20
    Boroondara Eagles FC -vs- Skye United FC
    0 : 1 2 : 1
  • Belarus Reserves League
    First Half Full Time
    09:00
    Naftan Novopolotsk (R) -vs- Slavia Mozyr (R)
    0 : 0 1 : 0
  • Vietnam National Division 2
    First Half Full Time
    09:00
    PVF Vietnam -vs- Binh Thuan
    2 : 0 3 : 0
  • Japan J-League Division 2 - Home Team/Away Team
    First Half Full Time
    09:00
    Home Team - Sunday -vs- Away Team - Sunday
    5 : 13 13 : 29
  • Japan J-League Division 1 - Home Team/Away Team
    First Half Full Time
    09:00
    Home Team - Sunday -vs- Away Team - Sunday
    3 : 2 14 : 10
  • Japan Women League Cup
    First Half Full Time
    08:00
    AS Elfen Saitama -vs- Urawa Red Diamonds
    0 : 1 0 : 1
    04:00
    Speranza FC Osaka Takatsuki -vs- Sfida Setagaya FC
    0 : 1 0 : 4
    04:00
    F.C. Kibi International University -vs- Ehime FC
    1 : 3 1 : 7
  • Ukraine Women First Division
    First Half Full Time
    08:00
    Yatran Bazis -vs- Panthers Uman
    0 : 0 0 : 0
  • China Second Division
    First Half Full Time
    08:00
    Beijing Li Gong University -vs- Hebei Elite
    0 : 0 1 : 0
    08:00
    Shanghai Sunfun -vs- Shenzhen Renren
    0 : 1 0 : 4
    07:30
    Heilongjiang Lava Spring -vs- Shenyang Urban
    0 : 0 0 : 0
    07:30
    Shenyang Dongjin -vs- BaoTou Nanjiao
    0 : 1
  • Japan Prince Takamado Cup
    First Half Full Time
    08:00
    Urawa Red Diamonds U18 -vs- Kashiwa Reysol U18
    0 : 0 2 : 2
  • Western Australia State League One
    First Half Full Time
    07:00
    Canning City -vs- Forrestfield United
    0 : 4 0 : 5
  • Australia Brisbane Premier League
    First Half Full Time
    07:00
    Queensland Lions -vs- Souths United SC
    2 : 0 2 : 0
    05:15
    Ipswich Knights -vs- Holland Park Hawks
    1 : 2 2 : 2
  • Australia New South Wales Premier League
    First Half Full Time
    06:45
    APIA Leichhardt Tigers -vs- Wollongong Wolves
    1 : 1 2 : 1
    05:00
    Hakoah Sydney City East FC -vs- Sutherland Sharks
    0 : 1 4 : 1
    05:00
    Blacktown City Demons -vs- Sydney FC U21
    2 : 1 3 : 1
    05:00
    Sydney Olympic -vs- Rockdale City Suns
    0 : 0 0 : 0
    04:00
    Bonnyrigg White Eagles -vs- Sydney United
    0 : 0 Refund
  • Australia New South Wales Women Premier League
    First Half Full Time
    06:00
    Blacktown Spartans -vs- Emerging Jets
    1 : 1 3 : 1
    06:00
    Sydney University -vs- North West Sydney
    2 : 0 3 : 2
    05:00
    Northern Tigers -vs- Macarthur Rams
    1 : 1 1 : 3
  • Australia Victoria Premier League
    First Half Full Time
    06:00
    South Melbourne -vs- Oakleigh Cannons
    0 : 0 1 : 0
    05:00
    St Albans Saints -vs- Bentleigh Greens
    1 : 0 2 : 2
    05:00
    Heidelberg United -vs- Green Gully Cavaliers
    0 : 0 2 : 0
  • Australia Queensland Women National Premier League
    First Half Full Time
    06:00
    Souths United SC -vs- The Gap
    2 : 0 2 : 1
    04:00
    Peninsula Power -vs- University of Queensland
    2 : 0 2 : 2
    02:35
    Gold Coast City -vs- Sunshine Coast
    0 : 0 1 : 0
  • Japan J-League Division 3
    First Half Full Time
    05:00
    Kataller Toyama -vs- Gamba Osaka U23
    0 : 0 2 : 0
    05:00
    Blaublitz Akita -vs- SC Sagamihara
    0 : 0 1 : 0
    05:00
    Giravanz Kitakyushu -vs- Nagano Parceiro
    1 : 0 1 : 2
    05:00
    Kagoshima United -vs- Yokohama SCC
    1 : 0 1 : 0
    05:00
    Ryukyu Golden Kings -vs- Gainare Tottori
    0 : 1 2 : 1
    05:00
    FC Tokyo U23 -vs- Azul Claro Numazu
    1 : 2 1 : 6
    04:00
    Fujieda MYFC -vs- Cerezo Osaka U23
    1 : 0 1 : 0
    04:00
    Grulla Morioka -vs- Fukushima United
    2 : 1 5 : 1
  • Australia Victoria Premier League 2
    First Half Full Time
    05:00
    Nunawading City FC -vs- Richmond SC
    0 : 1 3 : 1
    05:00
    Melbourne City U21 -vs- Eastern Lions
    1 : 1 2 : 2
    05:00
    Werribee City SC -vs- Whittlesea Ranges
    0 : 0 2 : 0
  • Australia Capital Territory Premier League
    First Half Full Time
    05:00
    Cooma Tigers -vs- Monaro Panthers FC
    1 : 1 3 : 1
    05:00
    Gungahlin United FC -vs- Woden Weston
    0 : 2 0 : 3
    05:00
    Canberra FC -vs- Canberra Olympic
    0 : 0 0 : 0
  • Australia New South Wales Premier League 2
    First Half Full Time
    05:00
    Western Sydney Wanderers U21 -vs- Marconi Stallions
    0 : 2 0 : 3
    04:59
    North Shore Mariners -vs- Spirit FC
    0 : 2 0 : 2
  • Western Australia Women State League Premier Division
    First Half Full Time
    05:00
    Northern Redbacks -vs- Beckenham Angels
    2 : 1 3 : 2
  • Australia Brisbane Premier League Reserve
    First Half Full Time
    04:45
    Queensland Lions (R) -vs- Souths United SC (R)
    2 : 0 3 : 0
    03:04
    Ipswich Knights (R) -vs- Holland Park Hawks (R)
    2 : 1 4 : 1
  • Australia Northern New South Wales National Premier League
    First Half Full Time
    04:30
    Lake Macquarie City -vs- Broadmeadow Magic
    0 : 1 0 : 3
    04:30
    Hamilton Olympic -vs- Maitland FC
    0 : 1 2 : 2
  • Australia New South Wales Premier League U20
    First Half Full Time
    04:30
    APIA Leichhardt Tigers U20 -vs- Wollongong Wolves U20
    0 : 0 1 : 1
    04:11
    Blacktown City Demons U20 -vs- Sydney FC U20
    1 : 1
    03:06
    Hakoah Sydney City East FC U20 -vs- Sutherland Sharks U20
    2 : 0 2 : 1
    02:46
    Sydney Olympic U20 -vs- Rockdale City Suns U20
    0 : 0 1 : 2
    02:15
    Bonnyrigg White Eagles U20 -vs- Sydney United U20
    2 : 0 2 : 1
  • Australia Queensland Premier League
    First Half Full Time
    04:05
    Sunshine Coast -vs- Northern Fury
    0 : 1 0 : 2
  • Japan Women Challenge League
    First Half Full Time
    04:00
    Shizuoka Sangyo University -vs- Angeviolet Hiroshima
    0 : 0 3 : 0
    04:00
    Fukuoka J Anclas -vs- Nagoya Grampus
    0 : 0 1 : 3
    02:00
    NORDDEA Hokkaido -vs- Yamato Sylphid
    0 : 1 1 : 1
    02:00
    JFA Academy Fukushima -vs- Bunnys Kyoto SC
    0 : 0 0 : 1
  • Japan Football League
    First Half Full Time
    04:00
    Tochigi UVA -vs- Honda Lock SC
    2 : 2 2 : 3
    04:00
    Verspah Oita -vs- Honda FC
    0 : 0 1 : 1
    04:00
    Veertien Mie -vs- MIO Biwako Shiga
    0 : 0 0 : 5
    04:00
    Briobecca Urayasu -vs- FC Maruyasu Okazaki
    0 : 0 0 : 2
    04:00
    Nara Club -vs- Vanraure Hachinohe
    1 : 0 2 : 2
    04:00
    FC Imabari -vs- FC Osaka
    0 : 1 0 : 2
  • Australia Victoria Women Premier League
    First Half Full Time
    03:35
    South Melbourne -vs- Senior NTC
    4 : 1 9 : 2
  • Fiji National League
    First Half Full Time
    03:17
    Lautoka FC -vs- Dreketi FC
    2 : 0 3 : 0
  • USL Professional Division
    First Half Full Time
    03:05
    Phoenix Rising -vs- Real Monarchs
    1 : 1 1 : 1
    02:05
    Portland Timbers II -vs- Reno 1868 FC
    0 : 0 0 : 2
    01:00
    Colorado Springs Switchbacks -vs- San Antonio FC
    1 : 0 1 : 0
    00:05
    Orange County Blues -vs- Seattle Sounders II
    3 : 0 4 : 3
  • Australia Victoria Premier League U20
    First Half Full Time
    03:04
    Heidelberg United U20 -vs- Green Gully Cavaliers U20
    0 : 1 1 : 1
    02:32
    St Albans Saints U20 -vs- Bentleigh Greens U20
    0 : 1 1 : 3
  • Australia Capital Territory Premier League U20
    First Half Full Time
    03:01
    Gungahlin United FC U20 -vs- Woden Weston U20
    1 : 2 1 : 4
    03:00
    Canberra FC U20 -vs- Canberra Olympic U20
    1 : 1 1 : 1
  • Australia Northern New South Wales Premier League U20
    First Half Full Time
    02:32
    Lake Macquarie City U20 -vs- Broadmeadow Magic U20
    0 : 1 1 : 1
    02:31
    Hamilton Olympic U20 -vs- Maitland FC U20
    3 : 0 5 : 0
  • USA Major League Soccer
    First Half Full Time
    02:30
    LA Galaxy -vs- Sporting Kansas City
    0 : 2 1 : 2
    02:30
    San Jose Earthquakes -vs- Real Salt Lake
    1 : 0 2 : 1
    00:30
    Chicago Fire -vs- Orlando City
    2 : 0 4 : 0
    00:00
    Toronto FC -vs- New England Revolution
    1 : 0 2 : 0
    00:00
    Minnesota United -vs- Vancouver Whitecaps
    0 : 2 2 : 2
  • CONCACAF Women U20 Championship
    First Half Full Time
    02:00
    El Salvador U20 -vs- Nicaragua U20
    0 : 0 1 : 1
  • Colombia Women Premier League
    First Half Full Time
    00:02
    Independiente Santa Fe -vs- Atletico Huila
    0 : 0 1 : 0
  • Argentina Primera B Metropolitana
    First Half Full Time
    23:35
    Defensores De Belgrano -vs- Deportivo Moron
    0 : 0 1 : 1
    20:00
    CA Estudiantes De Caseros -vs- CA Acassuso
    0 : 0 1 : 1
    19:05
    CA Platense -vs- Villa San Carlos
    0 : 0 0 : 0
    18:30
    Deportivo Riestra -vs- Talleres Remedios
    1 : 0 5 : 3
    18:30
    CA San Telmo -vs- Deportivo Espanol
    0 : 1 0 : 1
    18:30
    CA Atlanta -vs- Club Comunicaciones
    1 : 1 1 : 1
    18:30
    CA Fenix Buenos Aires -vs- CD UAI Urquiza
    3 : 0 3 : 0
    15:00
    Almirante Brown -vs- CA Excursionistas
    1 : 0 2 : 2
  • North American Soccer League
    First Half Full Time
    23:30
    Miami FC -vs- New York Cosmos
    1 : 1 2 : 1
    23:30
    Carolina Railhawks -vs- Indy Eleven
    1 : 2 1 : 2
  • USA Major League Soccer
    First Half Full Time
    23:30
    Columbus Crew -vs- Montreal Impact
    1 : 1 4 : 1
    23:00
    Atlanta United FC -vs- Colorado Rapids
    0 : 0 1 : 0
    23:00
    Philadelphia Union -vs- Washington DC United
    1 : 0 1 : 0
    17:30
    New York Red Bulls -vs- New York City FC
    0 : 1 0 : 2
    01:00
    Houston Dynamo -vs- FC Dallas
    1 : 0 1 : 1
  • USA National Women Soccer League
    First Half Full Time
    23:07
    Washington Spirit -vs- Portland Thorns
    1 : 0 1 : 0
    20:00
    Boston Breakers -vs- North Carolina Courage
    0 : 1 0 : 1
    19:30
    Orlando Pride -vs- Houston Dash
    0 : 1 0 : 2
    19:15
    New York Magic -vs- New Jersey Copa FC
    0 : 2 0 : 4
  • USA Premier Development League
    First Half Full Time
    23:05
    Tobacco Road FC -vs- Wilmington Hammerheads
    2 : 0 4 : 2
    23:02
    SC United Bantams -vs- Peachtree City MOBA
    1 : 0 1 : 0
    22:00
    FC Boston -vs- Westchester Flames
    1 : 0 2 : 1
    15:00
    Oklahoma City Energy FC U23 -vs- Mississippi Brilla
    0 : 1 0 : 1
    02:00
    Southern California Seahorses -vs- SoCal SC
    0 : 0 0 : 0
    02:00
    TSS Rovers FC -vs- Victoria Highlanders
    0 : 0 0 : 1
    02:00
    Burlingame Dragons -vs- FC Golden State Force
    0 : 0 1 : 1
    00:00
    Orange County Blues U23 -vs- Fresno Fuego
    0 : 3 0 : 4
  • USA National Premier Soccer League
    First Half Full Time
    23:02
    TSF FC -vs- Seacoast United Phantoms
    0 : 2 2 : 2
    23:00
    AFC Ann Arbor -vs- FC Indiana
    2 : 0 5 : 0
    23:00
    Brooklyn Italians -vs- Greater Lowell United FC
    2 : 1 5 : 1
    21:01
    Jacksonville Armada FC U23 -vs- Beaches FC
    2 : 1 2 : 2
    00:00
    VSLT FC -vs- Sioux Falls Thunder
    1 : 0 4 : 1
  • USL Professional Division
    First Half Full Time
    23:00
    FC Cincinnati -vs- Saint Louis FC
    1 : 0 2 : 0
    23:00
    Harrisburg City Islanders -vs- Louisville City FC
    0 : 0 1 : 0
    23:00
    Richmond Kickers -vs- Charlotte Independence
    0 : 1 0 : 2
    23:00
    Charleston Battery -vs- Toronto FC II
    2 : 0 6 : 1
    22:00
    Vancouver Whitecaps II -vs- Oklahoma City Energy FC
    0 : 1 2 : 2
    18:00
    Ottawa Fury -vs- New York Red Bulls II
    1 : 0 2 : 2
  • Brazil Serie C
    First Half Full Time
    23:00
    Tupi FC -vs- Botafogo SP
    0 : 0 0 : 0
    21:00
    CD Remo PA -vs- Moto Club Sao Luis
    2 : 2 3 : 2
    19:00
    AD Confianca SE -vs- Botafogo PB
    0 : 0 0 : 1
    19:00
    Bragantino -vs- Sao Bento
    0 : 1 0 : 3
    18:30
    Mogi Mirim -vs- Volta Redonda
    1 : 1 2 : 1
    18:00
    Macae Esporte RJ -vs- Joinville Esporte Clube
    0 : 0 1 : 0
  • Chile Tercera Division
    First Half Full Time
    22:56
    Real Juventud San Joaquin -vs- Brujas
    3 : 0 6 : 1
    21:31
    AC Colina -vs- Lautaro de Buin
    2 : 1
    20:03
    Deportivo Estacion Central -vs- Linares Deportivo
    2 : 0 2 : 2
    20:00
    Deportes Limache -vs- Tomas Greig
    0 : 1 1 : 1
  • Peru Reserve League
    First Half Full Time
    22:30
    FBC Melga (R) -vs- Sporting Cristal (R)
    1 : 1
    17:31
    Deportivo Municipal Canar (R) -vs- Alianza Atletico (R)
    0 : 0 2 : 0
  • Barbados Challenge Cup
    First Half Full Time
    22:17
    Barbados Soccer Academy -vs- Blackspurs
    3 : 0
  • Argentina Primera Division
    First Half Full Time
    22:00
    San Martin San Juan -vs- Rosario Central
    1 : 1 1 : 1
    19:00
    Defensa y Justicia -vs- Gimnasia La Plata
    0 : 0 1 : 0
  • CONCACAF Women U20 Championship
    First Half Full Time
    22:00
    Costa Rica U20 -vs- Honduras U20
    1 : 0 7 : 0
  • Brazil Serie A
    First Half Full Time
    22:00
    Santos -vs- Sport Club do Recife
    0 : 0 0 : 1
  • Brazil Serie B
    First Half Full Time
    22:00
    Guarani -vs- Nautico
    2 : 1 2 : 1
    19:30
    Goias -vs- Vila Nova
    0 : 2 0 : 2
    19:30
    Londrina EC -vs- Juventude
    0 : 0 2 : 2
    19:30
    Santa Cruz PE -vs- Figueirense
    0 : 1 1 : 1
    19:30
    Brasil Pelotas -vs- Internacional RS
    0 : 1 0 : 1
    19:30
    Ceara -vs- Oeste FC
    3 : 0 3 : 0
    00:30
    Criciuma EC -vs- Parana Clube PR
    1 : 0 2 : 1
    00:30
    Luverdense EC -vs- America Mineiro
    0 : 2 0 : 3
  • Algeria Cup
    First Half Full Time
    21:30
    MC Alger -vs- ES Setif
    1 : 1 1 : 1
  • Bolivia Primera Division
    First Half Full Time
    21:15
    Club Deportivo San Jose -vs- Jorge Wilstermann
    0 : 0 0 : 0
    19:00
    Real Potosi -vs- Blooming
    1 : 0 3 : 1
  • Ecuador Primera B
    First Half Full Time
    21:00
    LDU Portoviejo -vs- Imbabura SC
    0 : 0 0 : 0
    21:00
    Mushuc Runa -vs- Tecnico Universitario Ambato
    1 : 0 1 : 0
    20:30
    Santa Rita -vs- Gualaceo SC
    1 : 0 2 : 0
    14:30
    America de Quito -vs- Colon FC
    0 : 0 2 : 0
    00:30
    LDU Loja -vs- Manta FC
    3 : 0 4 : 1
  • Ecuador Primera A
    First Half Full Time
    21:00
    Independiente Jose Teran -vs- River Plate Ecuador
    0 : 0 0 : 0
    17:00
    Universidad Catolica Quito -vs- El Nacional
    1 : 0 1 : 1
  • Uruguay Primera Division
    First Half Full Time
    21:00
    Penarol -vs- Plaza Colonia
    1 : 0 4 : 1
    18:06
    Rampla Juniors -vs- CA Fenix Buenos Aires
    0 : 1 1 : 1
    18:00
    Rampla Juniors -vs- Centro Atletico Fenix
    0 : 1 1 : 1
    18:00
    Danubio -vs- Racing Club Montevideo
    0 : 0 1 : 2
  • Dominican Republic League
    First Half Full Time
    20:03
    Universidad O&M -vs- Atletico San Cristobal
    1 : 2 2 : 3
  • Egypt Premier League
    First Half Full Time
    20:00
    Al Ahly Cairo -vs- ENPPI
    1 : 0 2 : 2
    20:00
    El Entag El Harby -vs- Smouha SC
    0 : 1 0 : 1
  • Trinidad and Tobago Pro League
    First Half Full Time
    20:00
    Trinidad and Tobago Police FC -vs- St Anns Rangers
    0 : 1 1 : 1
    00:00
    W Connection FC -vs- Club Sando
    0 : 0 3 : 1
  • Peru Primera Division
    First Half Full Time
    20:00
    Deportivo Municipal Canar -vs- Alianza Atletico
    2 : 0 3 : 1
    17:30
    Ayacucho -vs- Juan Aurich
    2 : 1 3 : 1
  • Paraguay Primera Division
    First Half Full Time
    19:00
    Nacional Asuncion -vs- Guarani Asuncion
    0 : 2 1 : 2
    19:00
    Libertad -vs- Independiente FBC
    2 : 0 2 : 0
  • Spain Liga Adelante
    First Half Full Time
    19:00
    Getafe CF -vs- Tenerife
    3 : 1 3 : 1
  • Paraguay Segunda Division
    First Half Full Time
    19:00
    Fernando de la Mora -vs- Ovetense FC
    2 : 2 3 : 2
    18:59
    Club Atletico 3 de Febrero -vs- Club Olimpia
    1 : 0 2 : 1
    14:00
    Club River Plate -vs- Guairena Villarrica FC
    1 : 0 1 : 1
  • Brazil Campeonato Paulista Serie B
    First Half Full Time
    19:00
    Presidente Prudente -vs- Gremio Prudente
    0 : 0 1 : 1
    18:30
    America SP -vs- Vocem SP
    0 : 1 2 : 1
    18:00
    Primavera SP -vs- Barcelona Esportivo Capela
    2 : 0 2 : 0
  • Spain Liga Adelante - Winner
    First Half Full Time
    19:00
    Getafe CF -vs- Tenerife
    1 : 0
  • Spain Liga Adelante - Corners
    First Half Full Time
    19:00
    Getafe CF No.of Corners -vs- Tenerife No.of Corners
    4 : 3
  • UEFA U21 Championship - Home Team/Away Team
    First Half Full Time
    18:45
    Home Team - Saturday -vs- Away Team - Saturday
    1 : 3 2 : 5
  • UEFA U21 Championship - Corners
    First Half Full Time
    18:45
    Czech Republic U21 No.of Corners -vs- Denmark U21 No.of Corners
    3 : 3 8 : 6
    18:45
    Germany U21 No.of Corners -vs- Italy U21 No.of Corners
    5 : 3
  • UEFA U21 Championship
    First Half Full Time
    18:45
    Czech Republic U21 -vs- Denmark U21
    1 : 2 2 : 4
    18:45
    Italy U21 -vs- Germany U21
    1 : 0 1 : 0
  • Ecuador Reserve League
    First Half Full Time
    18:34
    Universidad Catolica Quito (R) -vs- El Nacional (R)
    0 : 0 1 : 0
  • Argentina Nacional C Division
    First Half Full Time
    18:30
    CA Central Cordoba -vs- San Martin De Burzaco
    0 : 0 2 : 0
    18:30
    Sportivo Barracas -vs- Defensores Unidos
    0 : 0 1 : 2
    18:30
    CD Armenio -vs- Sportivo Italiano
    2 : 0 3 : 0
  • South Africa NedBank Cup
    First Half Full Time
    18:15
    Supersport United -vs- Orlando Pirates
    1 : 0 4 : 1
  • Ireland First Division
    First Half Full Time
    18:15
    Cobh Ramblers -vs- Shelbourne
    0 : 0 0 : 1
  • Uruguay Segunda Division
    First Half Full Time
    18:06
    Atenas -vs- Miramar Misiones
    0 : 1 1 : 1
    18:00
    Villa Teresa -vs- Torque
    0 : 3 1 : 4
    18:00
    Cerro Largo -vs- Villa Espanol
    1 : 0 1 : 0
    18:00
    Progreso -vs- Deportivo Maldonado
    1 : 1 3 : 1
    18:00
    Club Oriental De Football -vs- Canadian SC
    0 : 1 1 : 1
    13:05
    Rentistas -vs- Central Espanol
    1 : 1 2 : 3
  • USA Womens W-League
    First Half Full Time
    18:04
    Columbus Eagle -vs- Cincinnati Sirens
    2 : 1 4 : 2
    03:30
    West Coast Wildkatz -vs- San Francisco Nighthawks
    0 : 2 0 : 4
    02:01
    Hotspur -vs- Primero de Mayo
    2 : 0 2 : 0
  • Argentina Nacional B Division
    First Half Full Time
    18:00
    Nueva Chicago -vs- CA Los Andes
    1 : 1 2 : 1
    17:05
    Brown Adrogue -vs- Guillermo Brown
    1 : 1 1 : 1
  • Brazil Campeonato Paulista U20
    First Half Full Time
    18:00
    Capivariano U20 -vs- XV de Piracicaba U20
    0 : 0 1 : 0
    18:00
    Red Bull Brazil U20 -vs- Audax Sao Paulo U20
    2 : 2 3 : 3
    18:00
    Velo Clube U20 -vs- Desportivo Brasil U20
    3 : 1 3 : 2
    18:00
    Sao Bento U20 -vs- Taboao Da Serra SP U20
    0 : 0 0 : 0
    18:00
    Santo Andre U20 -vs- Portuguesa Santista U20
    2 : 0 3 : 1
    18:00
    Botafogo SP U20 -vs- Gremio Catanduvense U20
    1 : 0 3 : 1
    18:00
    Votuporanguense SP U20 -vs- Comercial SP U20
    0 : 0 0 : 0
    18:00
    Sao Caetano U20 -vs- Portuguesa Desportos U20
    0 : 3 0 : 5
    18:00
    Palmeiras U20 -vs- Juventus SP U20
    2 : 0 6 : 0
    18:00
    Corinthians U20 -vs- Bragantino U20
    2 : 0 2 : 0
    18:00
    Ponte Preta U20 -vs- Rio Claro U20
    1 : 1 2 : 1
    18:00
    Santos U20 -vs- Nacional AC SP U20
    0 : 0 1 : 0
    18:00
    Matonense SP U20 -vs- Noroeste U20
    0 : 0 0 : 1
    18:00
    Matonense SP U20 -vs- Noroeste
    0 : 1
  • Brazil Campeonato Carioca Serie B
    First Half Full Time
    18:00
    Duque De Caxias RJ -vs- Tigres do Brasil
    1 : 0 2 : 1
    18:00
    Americano RJ -vs- Serra Macaense RJ
    0 : 1 3 : 2
    18:00
    Barcelona RJ -vs- Olaria
    2 : 2 2 : 5
    18:00
    Barra Mansa RJ -vs- Audax Rio
    2 : 2
  • Brazil Campeonato Gaucho U20
    First Half Full Time
    18:00
    Juventude U20 -vs- Cruzeiro RS U20
    0 : 1 2 : 2
    18:00
    Novo Hamburgo U20 -vs- Sao Jose RS U20
    1 : 0 1 : 2
  • Brazil Campeonato Paulista Women
    First Half Full Time
    18:00
    Audax Sao Paulo -vs- Atletica Francana SP
    2 : 2 2 : 2
  • Spain Tercera Division
    First Half Full Time
    18:00
    CD Olimpic de Xativa -vs- Ecija
    1 : 0 1 : 1
    17:00
    Pena Sport -vs- Naxara CD
    1 : 1 3 : 1
    16:30
    Atletico Astorga -vs- CD Vitoria
    1 : 1 2 : 1
    16:00
    Atletico Malagueno -vs- AD Union Adarve
    1 : 0 4 : 2
  • Ireland Women National League
    First Half Full Time
    17:59
    Shelbourne -vs- Peamount United
    0 : 0 0 : 1
  • International Friendly U23
    First Half Full Time
    17:59
    United Arab Emirates U23 -vs- Bahrain U23
    1 : 0 3 : 2
  • Club Friendly
    First Half Full Time
    17:58
    Aywaille -vs- Standard Liege
    0 : 4
    17:00
    Inter Zapresic -vs- NK Domzale
    0 : 0 0 : 1
    17:00
    KFC Zwarte Leeuw -vs- Royal Antwerp
    0 : 2
    16:03
    Spartak Subotica -vs- Kryliya Sovetov
    1 : 1 1 : 1
    16:02
    FK Cukaricki -vs- Backa Palanka
    0 : 1 0 : 2
    16:00
    Rad Belgrade -vs- FC Gazovik Orenburg
    0 : 2 0 : 3
    16:00
    CSKA Sofia -vs- Qarabag
    4 : 0 5 : 2
    16:00
    FCM Traiskirchen -vs- Rapid Wien
    0 : 3 0 : 6
    16:00
    Arka Gdynia -vs- APOEL Nicosia
    1 : 1 1 : 1
    16:00
    ND Triglav -vs- HNK Rijeka
    0 : 1 1 : 1
    16:00
    Maribor -vs- Vardar Skopje
    1 : 0 1 : 0
    16:00
    CSKA Moscow -vs- Sturm Graz
    1 : 1 1 : 2
    16:00
    Ujpest -vs- SV Ried
    1 : 0 1 : 0
    16:00
    Zenit St Petersburg -vs- Ludogorets Razgrad
    0 : 1 0 : 1
    16:00
    Kryliya Sovetov -vs- Spartak Zdrepceva
    1 : 1
    15:06
    KVV Zelzate -vs- Lokeren
    0 : 4 0 : 6
    15:05
    FC Liefering -vs- Germany U19
    1 : 0 2 : 1
    15:04
    Bibiczanka Bibice -vs- Garbarnia Krakow
    0 : 2 1 : 6
    15:01
    FC Oleksandria U21 -vs- Inhulets Petrove
    0 : 0 0 : 0
    15:00
    MFC Nikolaev -vs- FC Balkany Zorya
    1 : 0 1 : 0
    15:00
    Kolomna -vs- Spartak Moscow U21
    2 : 1
    15:00
    MSK Zilina -vs- Podbeskidzie Bielsko Biala
    2 : 0 6 : 0
    15:00
    Blekitni Stargard Szczecinski -vs- Pogon Szczecin
    0 : 0 0 : 0
    15:00
    FC Hard -vs- Austria Lustenau
    0 : 1 2 : 2
    15:00
    St Gallen -vs- SCR Altach
    2 : 2 2 : 3
    15:00
    Legia Warszawa -vs- Wisla Plock
    0 : 0 3 : 0
    15:00
    FC Chiasso -vs- Sion
    Refund Refund
    15:00
    LASK Linz -vs- SC Wiener Neustadt
    1 : 0 4 : 0
    15:00
    Amkar Perm -vs- NK Aluminij
    2 : 0 2 : 0
    15:00
    Maccabi Tel Aviv -vs- Spartak Trnava
    1 : 0 3 : 0
    15:00
    Diosgyor VTK -vs- Bekescsaba
    2 : 0 2 : 0
    15:00
    Litex Lovech -vs- FC Vitosha
    0 : 0 0 : 0
    15:00
    Botev Plovdiv -vs- FC Vereya
    1 : 0 2 : 2
    14:32
    FK Varnsdorf -vs- Bohemians 1905
    1 : 0
    14:30
    Kolos Kovalivka -vs- Olimpik Donetsk
    1 : 0 1 : 0
    14:30
    Thun -vs- Neuchatel Xamax FCS
    1 : 0 1 : 0
    14:01
    BKS Sarmacja Bedzin -vs- Zaglebie Sosnowiec
    0 : 2 1 : 2
    14:01
    FC Fakel Voronezh -vs- FC Energomash
    0 : 0 2 : 0
    14:00
    Stranraer -vs- Larne FC
    2 : 0 5 : 0
    14:00
    Ballymena United -vs- Loughgall FC
    0 : 0 0 : 1
    14:00
    Debreceni VSC -vs- Zemplin Michalovce
    2 : 0 3 : 1
    14:00
    Wolfsberger AC -vs- FK Kukesi
    3 : 0 7 : 0
    14:00
    SpVgg Ansbach -vs- Greuther Furth
    2 : 1 5 : 2
    14:00
    Gala Fairydean -vs- Airdrieonians
    0 : 0 0 : 3
    13:30
    Frydek Mistek -vs- Vitkovice
    1 : 1 1 : 1
    13:01
    KAMAZ Naberezhnye Chelny -vs- FK Tyumen
    0 : 0 1 : 1
    13:00
    FK Dolgoprudny -vs- FK Ruan Tosno
    0 : 0 0 : 4
    13:00
    Chemnitzer -vs- Banik Sokolov
    0 : 0 2 : 0
    13:00
    Crusaders -vs- Bala Town
    0 : 0 1 : 0
    13:00